Зміни в законодавстві передбачають запровадження обов’язкового зазначення в заяві про державну реєстрацію друкованого ЗМІ даних про юридичну або фізичну особу, яка здійснює контроль за засновником (співзасновниками), власником (співвласниками) друкованого ЗМІ, а також юридичну особу, за якою засновник, власник (співвласник) здійснює відповідний контроль. Водночас під здійсненням контролю визнається безпосереднє або через пов’язаних осіб володіння частками (паями, акціями), що забезпечує досягнення 50 і більше відсотків голосів у вищому органі юридичної особи, яка є засновником (співзасновником) друкованого ЗМІ.

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості відносин власності стосовно засобів масової інформації» від 04.07.2013 р. № 409-VII (далі — Закон) уносить зміни до законів про друковані ЗМІ та про телебачення й радіомовлення, згідно з якими в разі якщо одним із співзасновників (співвласників) друкованого ЗМІ або телерадіоорганізації є фізична особа, пов’язаними з нею особами вважаються також члени її сім’ї (чоловік, дружина, діти та батьки, мачуха й вітчим, рідні брати, сестри та їхні діти, чоловіки (дружини)), спільно з якими вона контролює відповідні ЗМІ.

Закон запроваджує заборону на створення та діяльність телерадіоорганізації, засновником (співзасновником), власником (співвласником) якої є нерезидент (нерезиденти), зареєстрований в одній з офшорних зон, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України.

Прес-служба Президента України Віктора Януковича

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»