Відповідно до положень Податкового кодексу України, з 2013 року дохід, отриманий фізичною особою — платником податку від продажу або обміну протягом звітного року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла або мопеда, не підлягає оподаткуванню. Про це нагадали у відділі адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Луцької ОДПІ.

«У разі продажу протягом року двох і більше об’єктів такого майна отриманий платником дохід підлягає оподаткуванню за ставкою 5%, а для нерезидентів — 15 та 17%», — зауважила заступник начальника управління — начальник відділу Алла Зінчук.

Разом із тим у Луцькій ОДПІ наголошують, що дохід від продажу (обміну) легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче ніж середньоринкова вартість відповідного транспортного засобу або не нижче ніж його оціночна вартість, визначена згідно із законом (за вибором платника податку).

Нагадаємо: з 11 червня 2013 року набрала чинності постанова КМУ від 10.04.2013 р. № 403, якою затверджено Порядок визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ Луцької ОДПІ

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»