Уряд заспокоює очікуваннями на рекордний урожай: очікують до 60 млн тонн зернових. Посприяли цьому погодні умови, що зумовили зростання врожайності зернових культур на третину в порівнянні з минулим роком.

Разом із тим в уряді кажуть, що за кордон експортовано 23 млн тонн зернових. Це вже на 1 млн тонн більше, ніж минулого. Перший віце-прем’єр бажає експортувати половину з цих прогнозованих 60 млн тонн зерна. Тож до кінця поточного року можна не очікувати зростання цін на сорти хліба, які користуються найбільшим попитом.

Це все добре, проте є кілька «але». По-перше, план у 30 млн тонн експорту вже майже виконали. Тож щоб у засіках залишилося 30 млн невіртуальних тонн, прогноз має справдитися. Для цього потрібна… погода. Як у нас вміє прогнозувати Гідрометцентр — можна не згадувати. Та й прогнози — це журавлі в небі. Обережніші прогнози обіцяли 52 – 54,4 млн тонн зернових. Інша річ, що світові ціни на зернові знижуються. Середнє падіння зафіксовано на рівні 24%. Тож і на внутрішньому ринку ціни теж знижуватимуться. Що знову ж таки підштовхне експорт.

До речі, ще одним фактором для експорту може стати інформація про те, що середня ціна придбання Єгиптом пшениці на умовах ФОБ підвищилася на $4 до $251,2/т.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»