На жаль, однозначно такий висновок зробити важко з додатку до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженого постановою КМУ від 14.04.1997 р. № 346 (далі — Порядок № 346). У ньому визначено тривалість щорічної відпустки для педагогічних працівників, зокрема, у його розділі 1 — для дошкільних навчальних закладів. Але в цьому переліку посади керівника гуртка немає, проте вона включена в р. ІІ «Позашкільні навчальні заклади».

Профспілки пропонують застосувати тут примітку стосовно того, що відпустки зазначеної тривалості надаються працівникам, на яких поширюються умови оплати праці працівників закладів та установ освіти.

Однак радимо обережно користуватися роз’ясненням Профспілок, оскільки воно не убезпечить від претензій контролерів щодо надання відпустки більшої тривалості за відсутності прямих нормативних підстав. Було би краще, якби Профспілки та МОН ініціювали внесення змін до Порядку № 346. Адже за останні три роки унормовано типові штатні нормативи навчальних закладів і з’явилися нові педагогічні посади, що не включені в зазначений Перелік.

Лист ЦК профспілки працівників освіти і науки України від 20.06.2013 р. № 02-8/388

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»