В Україні буде створено державну метрологічну інспекцію, яка перевірятиме всіх, хто здійснює метрологічну діяльність, — торговельні мережі,  автозаправні станції, медичні заклади, лабораторії — на точність вимірювання. Це передбачено законопроектом «Про метрологію та метрологічну діяльність», за який проголосував уряд на черговому засіданні.

Разом із тим законопроектом чітко розмежовано адміністративні та господарські послуги, які наразі надаються Центрами стандартизації, метрології та сертифікації. Із набуттям чинності новим документом за Центрами залишиться повірка засобів вимірювальної техніки, а адміністративні функції (тобто видача свідоцтв, що дозволяють проводити повірку засобів вимірювальної техніки) передаються центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрології та метрологічної діяльності.

Необхідність появи нової редакції Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність»  зумовлена тим, що положення чинного Закону не відповідають європейським директивам, нормам і стандартам у сфері метрології.

Планується, що новий закон набере чинності 1 січня 2015 року, якщо, звичайно, пройде всі процедури у Верховній Раді України та буде підписаний Президентом України.

За інформацією прес-служби Мінекономрозвитку

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»