Мінсоцполітики підготувало законопроект, що посилює соціальний захист трьох категорій чорнобильців:

  • дітей-чорнобильців,
  • вдів чорнобильців,
  • тих, хто будучи дітьми проживав на зараженій території в перші два місяці після аварії.

Про це повідомила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська під час зустрічі з представниками громадських організацій чорнобильців.

Міністр уточнила, що в першу чергу законопроект стосується тих, хто не досяг повноліття станом на 26 червня 1986 року та із 26 квітня по 26 червня того ж року постійно проживали на території з перевищенням граничної дози опромінення.

Крім того, законопроект включає в себе пункт про соцзахист осіб, які до настання повноліття мали статус дітей, постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, а після досягнення 18 років такий статус втрачають. «Законопроектом пропонується зберегти за ними право медичного обслуговування, диспансеризації та лікування в спеціальних стаціонарах», — сказала Міністр.

Окремо в документі прописано захист членів сімей (дружин (вдів), чоловіків, неповнолітніх дітей, батьків) ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, які померли. «Пільги та компенсації повинні надаватися сім’ї померлих громадян, які були віднесені до категорії 1 (інваліди), незалежно від встановлення причинного зв’язку смерті з Чорнобильською катастрофою», — заявила Наталія Королевська.

Нагадаємо: на сьогодні статус постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи в нашій державі мають понад 2,1 млн осіб. Із них більше 855 тис. осіб — пенсіонери.

 

 

За інформацією офіційних веб-сайтів Мінсоцполітики та ПФУ

          

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»