Верховна Рада України надала можливість розробляти проекти землеустрою без дозволу держорганів.

Відтепер особа, зацікавлена в безоплатному одержанні земельної ділянки у власність, може замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки навіть без дозволу органів виконавчої влади або місцевого самоврядування. Проте за однієї умови: указані органи в місячний строк із дня реєстрації клопотання про надання у власність землі не відмовили або ж не надали дозволу на розроблення проекту землеустрою.

Тож аби отримати землю, треба встигнути замовити проект землеустрою протягом місяця з дня закінчення строку для отримання дозволу або відмови держорганів. Водночас орган, до якого було подане клопотання, потрібно письмово повідомити про те, що проект землеустрою розроблюється без отримання дозволу. До такого повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Відповідні зміни запрацюють із наступного дня після опублікування Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури відведення земельних ділянок» від 02.07.2013 р. № 366-VII. Станом на 24.07.2013 р. не опублікований.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»