Міндоходів затвердило Методичні рекомендації щодо організації та проведення камеральних перевірок податкової звітності платників податків, крім перевірок податкової декларації про майновий стан і доходи та податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця.

Зокрема визначено, що камеральна перевірка даних, заявлених у податковій звітності, проводиться протягом 30 календарних днів (якщо інше не передбачено Податковим кодексом), що настають за граничним терміном отримання такої звітності.

Камеральна перевірка податкової звітності з ПДВ, поданої платниками податку, які мають право на автоматичне бюджетне відшкодування податку, проводиться протягом 20 календарних днів, наступних за граничним терміном подання податкової декларації, з урахуванням вимог наказу ДПСУ від 19.06.2012 р. № 522.

Перевірки можуть проводитися двома способами:

  • в електронному вигляді;
  • підрозділами податкового та митного аудиту/доходів і зборів із фізосіб шляхом зіставлення даних програмних продуктів, результатів автоматизованого контролю податкової звітності, інформації з інших джерел.

Разом із тим методичними рекомендаціями визначено, що електронний сервіс для платників податків (електронний кабінет платника податків) запроваджується з 01.01.2014 р., метою якого буде надання інформації щодо помилок в електронній звітності. Адже система одразу перевірятиме правильність показників податкової звітності та видаватиме повідомлення про її прийняття або про виявлені помилки. Поки помилки не будуть виправлені платником, зареєструвати звітність не буде можливості.

 

Наказ Міндоходів «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації та проведення камеральних перевірок податкової звітності платників податків, крім перевірок податкової декларації про майновий стан і доходи та податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця» від 14.06.2013 р. № 165

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»