Для врегулювання нормативно-правової бази щодо статусу електронних квитків Мінінфраструктури України спільно з Міндоходів України затвердили наказ «Про затвердження Порядку оформлення розрахункових та звітних документів при здійсненні продажу проїзних і перевізних документів на залізничному транспорті» від 30.05.2013 р. № 331/137, який набрав чинності 9 липня 2013 року.

Заступник генерального директора «Укрзалізниці» Павло Чекалов повідомив, що з 23 липня електронні посадочні документи, які діють на  швидкісні поїзди Інтерсіті+ та поїзд № 37/38 Київ – Донецьк, набули статусу розрахункового документа (фіскального чека). Завдяки цьому електронні квитки стали легітимні для звітності та віднині немає потреби друкувати їх ще й на діючих бланках проїзних документів. Так, наприклад, із таким самостійно роздрукованим електронним квитком можна звітувати в бухгалтерію про відрядження.

Разом із тим Павло Чекалов зазначив, що з часом кількість поїздів, на які буде розповсюджено таку технологію, збільшуватиметься, а також розширюватимуться технічні можливості роботи квиткових кас. До кінця 2013 року електронні квитки будуть впроваджені на всі поїзди внутрішнього сполучення — близько 120 пар.

Перевірка електронних квитків здійснюватиметься шляхом зчитування з посадочного документа відповідного коду спеціальним пристроєм — мобільним терміналом контролю документів (МТКД). Цей прилад отримуватиме в онлайн-режимі із системи продажу квитків інформацію про оформлені електронні документи, зайняті місця у вагоні поїзда із зазначенням місця, прізвища та імені пасажира, а також станції призначення.

 

За інформацією офіційного веб-сайту «Укрзалізниці»

         

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»