На сьогодні суб’єкти господарювання, які працюють за різними спеціальностями, отримують ліцензію єдиного зразка. У ній зазначається лише вид господарської діяльності — «медична практика» — без зазначення конкретних спеціальностей, як це було до 2010 року.

За позицією представників МОЗ, відсутність спеціальностей у ліцензії ускладнює розмежування діяльності ліцензіатів за ступенем ризику, що, в свою чергу, не дозволяє оптимізувати контроль за діяльністю медичних закладів відповідно до законодавства.

Підсумовуючи обговорення, Перший заступник Голови Служби Олександр Потімков висловив позицію щодо недоцільності впровадження термінових ліцензій. У той же час, підтримуючи саму ідею, для прийняття остаточного рішення щодо введення додатку до ліцензії із зазначенням конкретних спеціальностей як невід’ємну її частину ним було запропоновано підготувати детальне обґрунтування цього питання, враховуючи позицію громадськості та міжнародний досвід ведення індивідуальної практики лікарями.

Передача повноважень за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики місцевим органам влади є неприйнятною, оскільки контроль за діяльністю ліцензіата повинен проводити той орган, який здійснює видачу ліцензій на ведення такої діяльності.

 

Прес-служба Держпідприємництва України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»