Податківці нагадують, що громадянин-підприємець відповідає за своїми зобов’язаннями всім своїм майном, на яке відповідно до закону може бути звернено стягнення (ст. 128 Господарського кодексу України). Отже, у разі несвоєчасної сплати податків до бюджетів підприємець ризикує втратити належне йому власне майно. Більше того, податківці активно за допомогою судів стягують на користь держави майно тих, хто не сплачує вчасно податки.

Наприклад: протягом І півріччя 2013 року ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області подано до адміністративного суду 22 позови до фізичних осіб — злісних неплатників податків про стягнення податкового боргу на загальну суму 1774,2 тис. грн. Судом задоволено 15 позовів на загальну суму 545,8 тис. грн. Судове провадження за рештою позовів триває. За судовими рішеннями, що набрали законної сили, отримано виконавчі листи, які направлено до державної виконавчої служби на виконання.

Водночас нагадаємо, що незалежно від того, проводилась протягом звітного року підприємницька діяльність чи ні, підприємці мають подавати до територіального органу Міндоходів податкову декларацію за місцем своєї адреси за результатами календарного року в строки, встановлені для річного звітного податкового періоду, у якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»