Міністерство освіти і науки на 2013/2014 навчальний рік суттєво зменшило число бюджетних місць у провідних ВНЗ країни. Разом із тим таке скорочення держзамовлення стосується низки спеціальностей.

Наприклад, у КНУ ім. Тараса Шевченка та ХНУ ім. Каразіна зменшено кількість бюджетних місць за напрямом підготовки «право» на 8% і 29% відповідно. Хоча ці ВНЗ за рейтингом Міносвіти займають 1-ше та 2-ге місце. Водночас Дніпропетровському національному університету ім. Олеся Гончара (ДНУ), що перебуває на 7-ій сходинці рейтингу, додали 43% місць держзамовлення за цим напрямком.

Така ж ситуація спостерігається й за напрямами «журналістика» і «міжнародна економіка». Такі імениті вищі навчальні заклади, як ЛНУ ім. Івана Франка та КНУ ім. Тараса Шевченка втратили відповідно 25% і 13% місць держзамовлення за напрямом «журналістика». А в Одеській юридичній академії Сергія Ківалова вперше з’явилося держзамовлення із цієї спеціальності.

Щодо напряму «міжнародна економіка», то держава на цей навчальний рік замовила фахівців такого профілю на 7,8% менше в порівнянні з минулим. У найкращому навіть за рейтингом Міносвіти економічному виші країни — КНЕУ ім. Гетьмана — кількість місць із цього напряму скорочено на 14%.

Хоча такий напрям з’явився в цьому році в Львівському інституті економіки і туризму, який не входить до лідерів провідних ВНЗ країни.

 

За даними сайта «Дзеркало тижня»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»