До 1 січня 2014 року користувачів касової техніки, які ще не встигли перейти на систему дистанційного звітування, не штрафуватимуть. «Проте здійснювати перевірку щодо дотримання представниками бізнесу вимоги передавати звітну інформацію про застосування РРО в електронному вигляді фахівці Міндоходів мають право», — наголошують у відділі контролю за проведенням розрахункових операцій ГУ Міндоходів у Волинській області.

«За жодних умов Міндоходів не відмовиться від системи дистанційного звітування РРО, оскільки така практика адекватного контролю за касовими розрахунками підтвердила свою ефективність у цивілізованому світі», — звернула на це увагу бізнесменів, які й надалі зволікають із придбанням касової техніки чи її переобладнанням, заступник начальника Головного управління Міндоходів у Волинській області Інна Степанюк.

Нагадаємо: 8 липня Президент України Віктор Янукович підписав Закон України від 21.06.2013 р. № 357-VII, яким відтерміновано настання відповідальності за неподання електронної звітності до 1 січня 2014 року.

Разом із тим звертаємо увагу, що Міндоходів наказом від 08.07.2013 р. № 249 затвердило Державний реєстр РРО. У першій частині реєстру визначені РРО, дозволені до первинної реєстрації. Тобто моделі зазначених реєстраторів можуть продаватися та використовуватися в роботі підприємців. До другої частини реєстру віднесено моделі, первинна реєстрація яких заборонена. Це ті апарати, які раніше перебували у використанні платників, однак уже переважно не випускаються виробниками касової техніки.

На сьогодні в Державному реєстрі РРО знаходиться 53 моделі касової техніки, що відповідають сучасним вимогам і забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів доходів і зборів.

 

За інформацією прес-служби Головного управління Міндоходів у Волинській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»