Мінінфраструктури наказом затвердило Порядок обігу карток, що використовуються в цифрових контрольних пристроях (тахографах).

Під карткою слід розуміти картку цифрового контрольного пристрою (тахографа) із вбудованою мікросхемою, призначеною для використання в цифровому контрольному пристрої, типи якої затверджено відповідно до вимог ЄУТР (картка водія зі строком дії до 5 років; картка майстерні зі строком дії до 1 року; картка контролера зі строком дії до 2 років; картка підприємства зі строком дії до 5 років).

Згідно з Порядком, картки водія видаються фізичним особам:

  • які мають право керувати транспортним засобом (далі — ТЗ);
  • які мають національне посвідчення водія хоча б однієї з категорій: C, C1, D, D1;
  • які не мають на дату подачі заяви, у випадку первинної видачі картки, іншої діючої картки водія;
  • які мають постійне місце проживання на території України.

Картки підприємства видаються суб’єктам господарювання, зареєстрованим на території України, які є власниками або користувачами ТЗ, які відповідно до чинного законодавства повинні бути обладнані тахографами. Суб’єкту господарювання може бути видано декілька карток цього типу.

Картка майстерні видається пунктам сервісу тахографів, які внесені в перелік суб’єктів господарювання, що здійснюють установлення та технічне обслуговування контрольних пристроїв (тахографів) у транспортних засобах і не мають права на картку підприємства. Суб’єкту господарювання може бути видано декілька карток цього типу.

Картки контролера видаються особам, що вповноважені згідно із законодавством здійснювати контроль за режимом праці та відпочинку водіїв, а також особам, які здійснюють державний контроль у сфері безпеки дорожнього руху. Картка контролера видається за умови відсутності в зазначених осіб на дату подачі заяви, у випадку первинної видачі картки, іншої діючої картки (незалежно від її типу).

Для отримання картки заявник має подати особисто або поштовим відправленням до Центру з видачі карток Компетентного органу заяву та кольорову фотографію розміром 3,5 х 4,5 см.

У разі якщо рішення про відмову у видачі картки оформлено не буде, картку видадуть користувачу протягом 20 робочих днів із дати реєстрації заяви.

 

Наказ Мінінфраструктури «Про затвердження Порядку обігу карток, що використовуються в цифрових контрольних пристроях (тахографах)» від 30.05.2013 р. № 329.

Набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Станом на 22.07.2013 р. не опублікований

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»