Новини публікуються мовою оригіналу

У 2015 році об’єкти, база оподаткування, ставки, базовий податковий (звітний) період, порядки обчислення, подання податкової звітності та сплати податку залишилися незмінними порівняно з попереднім роком. Водночас платник податку зобов’язаний визначати суму податку окремо за кожним видом забруднення та/або за кожним видом забруднюючої речовини (п. 249.2 ст. 249 ПКУ), — повідомляють податківці в листі від 21.01.15 р. № 1601/7/99-99-15-04-02-17.

Власне, форма поки що не змінилась, і подавати звітність ДФС рекомендує за старою формою, яка затверджена наказом ДПА України від 24.12.2010 р. № 1010.

Платник податку, який із початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, зобов’язаний повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення податку. В іншому випадку платник податку зобов’язаний подавати податкові декларації (п. 250.9 ст. 250 ПКУ).

Нагадаємо!

Водночас із р. VІІІ «Екологічний податок» ПКУ виключено відповідні норми щодо податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»