Розстроченню за новими правилами підлягає сума заборгованості держпідприємств вугільної галузі зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, що утворилася до 01.01.2011 р., та зі сплати штрафів (пені), нарахованих на суму цієї заборгованості, які не погашені на день набрання чинності Законом України «Про погашення заборгованості державних підприємств вугільної галузі із сплати страхових внесків та штрафних санкцій (пені) до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України» від 18.06.2013 р. № 332-VII» (далі — сума заборгованості).

Суми заборгованості за зверненнями таких держпідприємств можуть бути розстрочені на строк не більше ніж 60 календарних місяців із дати укладення договору про розстрочення суми заборгованості відділеннями виконавчої дирекції Фонду. Така сума погашається з місяця, що настає за місяцем укладення договору про розстрочення суми заборгованості, та підлягає сплаті рівними частинами щомісяця, не пізніше 28 числа.

Розстрочення заборгованості надається під відсотки, розраховані за період, що починається з дня укладення договору про розстрочення суми заборгованості та закінчується днем погашення розстроченої суми, виходячи з облікової ставки НБУ, що діє на час сплати чергового місячного платежу. Зазначені відсотки нараховуються державним підприємством вугільної галузі, але не сплачуються, крім випадків, коли договір про розстрочення суми заборгованості підлягає розірванню. Нараховані відсотки списуються під час остаточного погашення держпідприємством вугільної галузі розстроченої суми заборгованості.

На розстрочену суму заборгованості не нараховуються штрафи (пеня), крім випадків, коли договір про розстрочення суми заборгованості підлягає розірванню.

Закон України «Про погашення заборгованості державних підприємств вугільної галузі із сплати страхових внесків та штрафних санкцій (пені) до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України»
від 18.06.2013 р. № 332-VII.
Набирає чинності через три місяці з дня опублікування.
Станом на 16.07.2013 р. не опублікований

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»