З метою зменшення випадків крадіжок каналізаційних люків, ліфтового обладнання, проводів ліній електропостачання й інших виробів, які можна здати на металобрухт, Держпідприємництво розробило законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом».

Змінити ситуацію передбачається шляхом підвищення штрафних санкцій. Так, за здійснення операцій із брухтом кольорових і чорних металів без державної реєстрації або без спеціального дозволу, надання приміщень і споруд для розташування незаконних пунктів прийому, схову та збуту металобрухту, організацію незаконних пунктів прийому та збуту каратимуть штрафом від 170000 до 425000 грн або громадськими роботами від 100 до 200 годин (на сьогодні сума штрафу складає від 8500 до 25500 грн).

Водночас законопроектом передбачено передачу функції органу ліцензування з центрального рівня, тобто від Мінекономрозвитку, на місцевий, а саме: Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям. Це надасть право місцевим органам виконавчої влади видавати ліцензії (їх копії, дублікати, переоформлювати ліцензії), а також здійснювати контроль за цим видом господарської діяльності (видавати розпорядження про усунення порушень умов провадження діяльності, анулювати ліцензії).

Запропоновані зміни дозволять зменшити кількість адміністративних і кримінальних правопорушень, випадки незаконної підприємницької діяльності в цій сфері, випадки нанесення збитків підприємствам, установам, організаціям інших сфер господарської діяльності (зокрема, електропостачання та житлово-комунального господарства) і забезпечити здорову конкуренцію.

 

За інформацією прес-служби Держпідприємництва України

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»