Якщо у фіскальних чеках, що роздруковуються підприємством, відсутня назва господарської одиниці (наприклад, «магазин»), а зазначено лише назву підприємства, такі чеки все ж вважають розрахунковими документами.

До такого висновку прийшов Вищий адмінсуд України з огляду на те, що відповідно до п. 3.2 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПАУ від 01.12.2000 р. № 614 (далі — Положення), касовий чек повинен містити такий обов’язковий реквізит, як назву господарської одиниці. У разі відсутності хоча б одного з обов’язкових реквізитів документ не є розрахунковим. Проте недолік реквізиту розрахункового документа не прирівняно в Положенні до відсутності розрахункового документа.

Тож фіскальні чеки без назви господарської одиниці підприємства відповідають визначенню розрахункового документа та підтверджують виконання розрахункових операцій.

Однак рекомендуємо все ж таки на фіскальних чеках зазначати повну або скорочену назву господарської одиниці, яку зазначено в реєстраційному свідоцтві РРО.

 

Постанова Вищого адміністративного суду України
 від 25.06.2013 р. № К-42615/10

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»