Економічний вплив на недобросовісних роботодавців і кадрові агентства сприятиме захисту шукачів роботи. Про це повідомила Міністр соціальної політики Наталія Королевська, коментуючи ухвалений Урядом Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про зайнятість населення.

Так, за словами Наталії Королевської, якщо кадрове або рекрутингове агентство братиме всупереч законодавству платню з шукачів роботи, воно сплатить штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат (наразі це 11,5 тис. грн).

До кадрових агентств застосовуватиметься стягнення в розмірі 23 тис. грн, якщо вони надаватимуть послуги з працевлаштування за кордоном без відповідної ліцензії. Такий же штраф накладатиметься за аутсорсинг усередині країни без дозволу на це. Зокрема сьогодні механізмом аутсорсингу користуються деякі підприємства гірничо-металургійного комплексу: звільняють власних співробітників і замовляють послуги в інших компаній, не надаючи їхнім співробітникам належних соціальних гарантій.

Водночас Міністр відзначила, що штрафи накладатимуться на роботодавців — порушників установленого порядку подання звітів про заплановане масове вивільнення працівників. Ці санкції також застосовуватимуться до роботодавців, які не дотримуватимуться квот щодо працевлаштування інвалідів й інших категорій громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Усі стягнення накладатиме Державна інспекція України з питань праці.

   

За інформацією Урядового порталу

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»