НБУ разом із обмеженнями готівкових розрахунків для фізосіб підкорегував Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637. Так, тепер чітко визначено, що підприємства (підприємці) під час здійснення розрахунків із споживачами за готівку в разі отримання від них у сплату за продукцію (товари, роботи, послуги) зношених та/або значно зношених банкнот зобов’язані не видавати таких банкнот на здачу та надалі здати їх разом із готівковою виручкою (готівкою) до обслуговуючих банків.

Крім того, підприємства (підприємці) мають забезпечувати наявність у касі банкнот і монет для видачі здачі за винятком тих номіналів монет (банкнот), випуск в обіг яких припинено Національним банком України.

Нагадаємо: НБУ встановив граничну суму розрахунків готівкою:

  • підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня в розмірі 10000 (десяти тисяч) гривень;
  • фізосіб із підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150000 (ста п’ятдесяти тисяч) гривень;
  • фізосіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 150000 (ста п’ятдесяти тисяч) гривень.

Постанова Правління НБУ «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» від 06.06.2013 р. № 210.
Набирає чинності 01.09.2013 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»