Так, розроблені Мінфіном методрекомендації містять вказівки з приводу того, що саме має наводитися в розпорядчому документі про облікову політику підприємства.

Зокрема йдеться про визначення принципів, методів і процедур, які використовуються підприємством для ведення бухгалтерського обліку, складання та подання фінзвітності й щодо яких нормативно-правовими актами з бухобліку передбачено більш ніж один їх варіант, а також попередніх оцінок, які використовуються підприємством з метою розподілу витрат між відповідними звітними періодами.

Водночас одноваріантні методи оцінки, обліку та процедур спеціалісти Міністерства вважають за недоцільне включати в такий розпорядчий документ. 

Крім цього, розроблені методрекомендації можуть застосовуватися підприємствами, організаціями й іншими юридичними особами незалежно від організаційно-правових форм господарювання та форм власності (крім банків, бюджетних установ і підприємств, які відповідно до законодавства застосовують міжнародні стандарти фінансової звітності).

 

Наказ Мінфіну України «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо облікової політики підприємства та внесення змін до деяких наказів Міністерства фінансів України» від 27.06.2013 р. № 635

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»