Правління НБУ затвердило порядок зарахування гривневого еквівалента від продажу надходжень на користь фізичних осіб із-за меж України, нюанси якого фахівці НБУ неодноразово роз’яснювали у своїх листах (наприклад, лист НБУ від 05.12.2012 р. № 29-209/12263).

Тож уповноважений банк має зарахувати гривневий еквівалент від продажу надходжень із-за меж України в іноземній валюті на користь фізичних осіб (резидентів і нерезидентів) на поточний рахунок фізичної особи в гривнях, відкритий у такому банку.

Якщо ж фізична особа — отримувач переказу має в уповноваженому банку рахунок лише в іноземній валюті та водночас була ідентифікована банком, то уповноважений банк для здійснення зарахування гривневого еквівалента відкриває такій фізичній особі поточний рахунок у національній валюті. Укладання договору банківського рахунку в гривнях здійснюється під час першого звернення такої особи до банку.

У разі якщо фізична особа — отримувач переказу не має в цьому банку рахунків і не була ідентифікована банком, то уповноважений банк має зарахувати гривневий еквівалент на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2909 «Інша кредиторська заборгованість за операціями з клієнтами банку» до часу звернення фізичної особи до банку для відкриття поточного рахунку в гривнях.

Нагадаємо: вимога щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України поширюється на всі надходження із-за меж України в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора та в російських рублях на користь фізичних осіб (резидентів і нерезидентів) у сумі, що дорівнює або перевищує в еквіваленті 150000 гривень за місяць (згідно із п. 4 Постанови Правління НБУ від 14.05.2013 р. № 163).

 

Постанова Правління НБУ «Про порядок зарахування гривневого еквівалента від продажу надходжень на користь фізичних осіб із-за меж України» від 06.06.2013 р. № 208.
Набирає чинності через 10 днів після дня офіційного опублікування.
Станом на 15.07.2013 р. не опублікована

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»