Пенсійний фонд України постановою вніс зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Зокрема змінами передбачено, що договором про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, у яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період із 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року).

Водночас сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою ніж мінімальний страховий внесок і більшою ніж сума єдиного внеску, обчисленого, виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладення договору.

Одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди може бути здійснена за окремим договором, укладеним у порядку, передбаченому ч. 1, 3 та 4 ст. 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.

Детальніше про всі зміни можна прочитати тут: Зміни в добровільній сплаті єдиного внеску.

Постанова Правління Пенсійного фонду України «Про внесення змін до деяких постанов правління Пенсійного фонду України щодо добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування»
від 12.06.2013 р. № 8-1.

Набирає чинності з дня офіційного опублікування.
Станом на 15.07.2013 р. не опублікована

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»