Парламент ухвалив Закон України «Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків» (законопроект № 1564). Закон спрямований на посилення фінансової спроможності банківської системи України та підвищення рівня довіри до неї і поширюється на банки, що потребують додаткової капіталізації.

Серед іншого передбачено особливості забезпечення стабільності банківської системи (ст. 71). У межах цієї процедури НБУ за наявності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, виникнення обставин, що загрожують стабільності банківської та/або фінансової системи країни, має право визначати тимчасові особливості регулювання та нагляду за банками або іншими особами, які можуть бути об’єктом перевірки НБУ. Відтак, НБУ матиме право серед іншого обмежувати або забороняти видачу коштів з поточних та вкладних (депозитних) рахунків фізичних та юридичних осіб, а також обмежувати або тимчасово забороняти проведення валютних операцій на території України, зокрема операцій з вивезення, переказування і пересилання за межі України валютних цінностей.

Наявність ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, а також обставин, що загрожують стабільності банківської та/або фінансової системи країни підтверджуватиме рішення Ради з фінансової стабільності, повноваження якої визначить Президент.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»