Верховна рада України сьогодні вночі ухвалила Закон України «Про реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці» (реєстр. № проекту 1573).

Даний Закон, відповідно до Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров’я.

Серед нововведень:

  • викладено у новій редакції Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» та створення одного Фонду соцстраху;
  • внесено зміни до Закону про ЄСВ в частині встановлення коефіцієнту 0,4 до частини бази нарахування єдиного внеску, що перевищує двократний розмір мінімальної заробітної плати (уряд називає такі зміни зниженням єдиного соціального внеску з 41% до 16%).
  • внесено зміни до КЗпП в частині недопущення працівника до роботи без укладення трудового договору, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ. Крім того у КЗпП з’явиться норма, за якою, у разі, масового звільнення працівників, власник або уповноважений ним орган повинен буде повідомляти про це державну службу зайнятості.

Детальніше про всі зміни ми обов’язково розповімо на сторінках газети «Інтерактивна бухгалтерія» після оприлюднення офіційного тексту Закону.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»