Відповідно до п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ, зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ), податкова декларація подається за звітний період у встановлені ПКУ строки до контролюючого органу, у якому перебуває на обліку платник податків. Згідно з п. 49.2 ст. 49 ПКУ, платник податків зобов’язаний за кожен установлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до ПКУ незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Платники податку на прибуток підприємств, які оподатковуються за ставкою 0%, керуючись п. 154.6 ст. 154 ПКУ, подають контролюючому органу декларації (розрахунки) із податку на прибуток підприємств за спрощеною формою в порядку, установленому ПКУ. Відповідно до п. 49.8 ст. 49 ПКУ, прийняття податкової декларації є обов’язком контролюючого органу. Під час прийняття податкової декларації вповноважена посадова особа контролюючого органу, у якому перебуває на обліку платник податків, зобов’язана перевірити наявність і достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених п. 48.3 та п. 48.4 ст. 48 ПКУ. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.

Отже, ПКУ не передбачено дії суб’єкта господарювання у випадку, якщо ним помилково подано податкову звітність до контролюючого органу, тобто яку взагалі не потрібно було подавати чи подано не до того контролюючого органу. Однак платник податків може звернутися письмово до контролюючого органу з обґрунтуванням обставин помилково поданої податкової звітності й проханням невизнання цієї звітності як податкової.

Христинівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»