Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Парламенту представив проект податкової реформи, доопрацьований Урядом України та парламентською коаліцією, які були внесені та проголосовані Парламентом.

Як повідомляється на Урядовому порталі :

1. Вводимо мораторій на проведення перевірок малому і середньому бізнесу протягом двох років.

2. Підвищуємо ставку податку для пасивних доходів – процентів, роялті й інвестиційних прибутків із 15 до 20%.

3. Для дивідендів, виплачених суб'єктами підприємницької діяльності, які є платниками податку на прибуток, ставка 5%. Для суб'єктів підприємницької діяльності, які не є платниками податку на прибуток, - ставка 20%.

4. Не оподатковується до 60 метрів квадратних для квартири і до 120 квадратних метрів для будинку. Також не оподатковується нежитлова нерухомість, що використовується в аграрному секторі,  промисловості, МАФи і кіоски, які є суб'єктами малого бізнесу, де люди самі собі зароблять, та ринки.

5. Залишається також запропоноване Урядом збільшення фінансового результату платника податку на прибуток на 30% вартості товарів за окремими операціями з вилученням норми про обмеження у віднесення на витрати товарів, робіт і послуг, що придбані у суб'єктів спрощеної системи оподаткування.

6. Закон також передбачає дію запропонованих Урядом норм щодо безспірного стягнення коштів з рахунків та готівки по самостійно задекларованих платником податків податкових зобов’язаннях виключно на перше півріччя поточного року, якщо сума податку перевищує 5 мільйонів гривень і якщо немає узгоджених податкових зобов’язань з боку держави по відношенню до цього платника податків.

7. Зберегти пільговий режим оподаткування для освіти та медицини.

8. Передбачити тестовий режим застосування електронної системи адміністрування ПДВ з 1 лютого до 1 липня 2015 року. Державна фіскальна служба щомісячно на своєму веб-сайті публікує список боржників та суми боргу по всіх податках всіх суб'єктів підприємницької діяльності.

9. Запроваджено також податок на розкішні автомобілі – як дизельних, так і бензинових машин з об'ємом двигуна більше за 3000 кубічних сантиметрів, віком до п’яти  років.

10. Закон передбачає встановлення ставки акцизного податку з роздрібних продажів пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та палива у розмірі 5% від обсягу реалізації.

11. Закон передбачає обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій з 1 липня 2015 року - фізичними особами-підприємцями, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у роздрібній торгівельній мережі, через засоби пересувної мережі, з 1 січня 2016 року - фізичними особами-підприємцями, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у роздрібній торгівельній мережі через засоби пересувної мережі з 1 січня 2016 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»