ДФС в консультації в системі «ЗІР» (підкатегорія 101.01.02) роз’яснила, що філія і представництво юридичного кримського підприємства не можуть бути зареєстровані як платники ПДВ, оскільки не підпадають під визначення особи платника ПДВ.

Філія, яка повністю або частково провадить господарську діяльність на території материкової України, після анулювання реєстрації юридичної особи як платника ПДВ втрачає делеговане юридичною особою право на складання податкових накладних від імені такої юридичної особи.

Нагадаємо!

Реєстрація осіб як платників ПДВ, які станом на 31.05.2014 р. мали місцезнаходження (місце проживання) та перебували на обліку в контролюючих органах на території АР Крим або м. Севастополя, з 01.06.2014 р. вважається анульованою. Контролюючі органи відмовляють у реєстрації платником ПДВ особам, які мають місцезнаходження (місце проживання) на території АР Крим або м. Севастополя, до закінчення строку тимчасової окупації (пп. 3 п. 12.3 ст. 12 Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.2014 р. № 1636-VII).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»