Державна реєстраційна служба України у роз’ясненні від 24.12.2014 р. нагадала, що із набранням чинності Закону України від 14.10.2014 р. № 1701 (даліЗакон № 1701) до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (далі — ЄДР) вимагається вносити інформацію про:

  • кінцевого вигодоодержувача юридичної особи;
  • кінцевого вигодоодержувача її засновника, якщо засновник — юридична особа;
  • структуру власності засновників — юридичних осіб, яка дає можливість встановити фізичних осіб — власників істотної участі цих юридичних осіб.

Відповідні відомості мають бути вказані під час подання держреєстратору реєстраційних карток , і (у редакції від 17.12.2014 р.).

У роз’ясненні наголошено, що юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності , подають державному реєстратору відомості про свого кінцевого вигодоодержувача (вигодоодержувачів), у тому числі кінцевого вигодоодержувача (вигодоодержувачів) їх засновника, якщо засновник — юридична особа, упродовж 6 місяців з 25.11.2014 р.

Водночас зауважено, що реєстраційна картка не містить полів для внесення відомостей щодо власників істотної участі юридичної особи, оскільки таку інформацію не включено до переліку відомостей, які містяться у ЄДР.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»