Мінагрополітики планує ініціювати скасування норми про заборону з 1 січня 2015 року реалізації та обігу необробленого молока та сиру домашнього виробництва, а також туш парнокопитних та інших копитних подвірного забою, — повідомляє Урядовий портал.

Водночас відомство наголошує, що жоден виробник не звільняється від відповідальності за недотримання вимог гігієни під час виробництва та продажу харчових продуктів.

Нагадуємо, що зумовив перехід на нові правила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів» від 22.07.2014 р. № 1602-VII, який набирає чинності 20.09.2015 р. Законом передбачено, що продукти тваринного та рослинного походження домашнього виробництва зможуть реалізуватися на агропродовольчих ринках за умови підтвердження їхньої придатності за результатами випробувань (досліджень) акредитованої лабораторії.

Наразі норма ч. 1 ст. 35 діючого Закону України «Про безпечність і якість харчових продуктів» передбачає, що з 1 січня 2015 року на ринках заборонено торгувати необробленим молоком та сиром домашнього виробництва, а також м’ясом, отриманим в результаті подвірного забою.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»