Зокрема йдеться про ліквідацію прогалини в законодавстві щодо регулювання відносин у сфері організації та функціонування майданчиків для паркування транспортних засобів, а також встановлення контролю за дотриманням Правил паркування транспортних засобів (далі — Правила).

Сприятиме вирішенню цих питань Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо правил паркування транспортних засобів та встановлення відповідальності за порушення правил паркування транспортних засобів», проект якого 2 липня Верховна Рада України прийняла в першому читанні за основу.

Відповідно до законопроекту, здійснення контролю за виконанням Правил паркування пропонується покласти на  органи місцевого самоврядування. Також законодавчо їх зобов’яжуть обладнувати в межах міст необхідну кількість місць для паркування та належно їх утримувати (норма розміщення й обладнання місць для паркування встановлена в розмірі не менше ніж 10% від кількості населення для міста Києва та, відповідно, 5% від кількості населення для міст Севастополя, Сімферополя та обласних центрів).

Крім того, законопроектом визначено підстави та процедуру притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб операторів за порушення встановлених Правилами вимог до розміщення та функціонування майданчиків для платного паркування, у тому числі за відсутність на їх території паркоматів і в’їзних/виїзних терміналів. Пропонується встановити й відповідальність користувачів паркувальних майданчиків за паркування на місцях, призначених для інвалідів, а також за несплату вартості послуг із паркування.

Наразі законопроект готується до другого читання.

 

За інформацією прес-служби Мінрегіону України

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»