Мінекономрозвитку в роз’ясненні від 18.12.2014 р. № 3302-05/44074-03 пояснило окремі моменти застосування законодавства про держзакупівлі на початку року.

1. Знову наголошується, що Законом України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 р. № 1197-VII не встановлено обов'язку замовника складати та затверджувати річний план закупівель на підставі кошторису (тимчасового кошторису), фінансового плану (плану асигнувань, плану використання бюджетних (державних) коштів). При визначенні очікуваної вартості закупівлі під час складання річного плану закупівель замовники можуть виходити з планових вартісних показників, які можуть розраховуватися, зокрема, виходячи з потреби у відповідних товарах, роботах і послугах в минулих роках із урахуванням економічних факторів, які впливають на ціноутворення на ринках відповідних товарів, робіт і послуг тощо.

2. Планування закупівель здійснюється замовником самостійно, у разі якщо замовником було здійснено закупівлі відповідно до тимчасового кошторису після затвердження та доведення кошторису на рік (у разі якщо замовником є розпорядник бюджетних коштів), обрання і проведення процедур закупівель здійснюється без урахування обсягів закупівель, здійснених відповідно до тимчасового кошторису. Водночас у разі здійснення закупівлі з урахуванням планової потреби у товарах, роботах і послугах на рік за наявності тимчасового індивідуального кошторису (тимчасового індивідуального плану використання бюджетних коштів), замовник у договорах про закупівлю може зазначити суму договору відповідно до ціни пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції, яку визнано найбільш економічно вигідною за результатами оцінки (за результатами застосування переговорної процедури закупівлі) і взяти зобов'язання щодо оплати частини предмета закупівлі в межах доведеної суми, передбачивши умову щодо оплати залишку предмета закупівлі виключно за наявності коштів згідно з постійним кошторисом (планом використання бюджетних коштів).

3. Замовник може періодично вносити зміни до річного плану закупівель відповідно до наявного фінансування, потреби у товарах, роботах, послугах тощо, але у будь-якому випадку до здійснення відповідної закупівлі.

Здійснення закупівель замовником у разі:

1) виникнення додаткової потреби у товарах, роботах чи послугах, яку замовник не міг передбачити;

2) виділення додаткових коштів;

3) перерозподілу коштів, зекономлених внаслідок проведення процедур закупівель коштів;

4) зекономлених у разі зміни ціни договору в бік зменшення у встановлених випадках;

 5) розірвання договору про закупівлю та необхідності здійснення нової закупівлі;

6) інших подібних випадках;

можливе після вчинення замовником відповідних дій, зокрема: внесення змін до річного плану закупівель, керуючись встановленими вартісними межами, оскільки такий предмет закупівлі у вищевказаних випадках вважатиметься новим предметом договору.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»