У Міністерстві фінансів листом від 19.09.2014 р. № 31-11410-08-10/24149 нагадали: зміст і форма Фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва і Спрощеного фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва встановлено П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва», затвердженим наказом Мінфіну від 25.02.2000 р. № 39 (у редакції наказу Мінфіну від 24.01.2011 р. № 25) (даліПоложення).

Згідно із п. 2 розділу I Положення, норми цього Положення застосовуються (окрім підприємств, які відповідно до законодавства складають фінзвітність за міжнародними стандартами фінансової звітності):

  • для складання Фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва:
  • суб'єктами малого підприємництва — юридичними особами, які визнані такими відповідно до законодавства (крім тих, які складають Спрощений фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва); представництвами іноземних суб'єктів господарської діяльності;
  • для складання Спрощеного фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва:
  • суб'єктами малого підприємництва — юрособами, що відповідають критеріям, визначеними п. 154.6 ПКУ, та мають право на застосування спрощеного бухгалтерського обліку доходів і витрат; суб'єктами малого підприємництва — юрособами, що відповідають критеріям мікропідприємництва.

Якщо підприємство за результатами діяльності протягом року втратило ознаки суб'єкта малого підприємництва, якому дозволено складати Спрощений фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва, та відповідає ознакам суб'єкта малого підприємництва, якому дозволено складати Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва, то таким підприємством складається Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва за звітний період, у якому це відбулося, і подальші періоди поточного (звітного) року.

Якщо за результатами діяльності протягом року підприємство втратило всі ознаки відповідності критеріям, наведеним у п. 2 р. I Положення, то фінансовий звіт таким підприємством складається за звітний період, у якому це відбулося, і подальші періоди поточного (звітного) року відповідно до НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», затвердженого наказом Мінфіну від 07.02.2013 р. № 73.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»