Державна фіскальна служба України в листі від 07.11.2014 р. № 6453/6/99-99-19-02-02-15 роз’яснила, що при реорганізації шляхом виділення для реорганізованого суб'єкта господарювання передача частини активів згідно з розподільчим балансом буде продажем, а для виділеного суб'єкта господарювання отримання таких активів — вкладом акціонерів і, відповідно, придбанням цих активів.

Водночас податківці нагадали, що відповідно до норм ПКУ, операції з реорганізації юридичних осіб не є об'єктом обкладення ПДВ, і на випадки проведення таких операцій не поширюється ні визнання продажу за звичайними цінами товарів/послуг, що фактично використовуються в операціях, які не є об'єктом оподаткування або звільняються від оподаткування, ні перерахунок сум податкового кредиту у зв'язку із зміною частки використання товарів (послуг) в оподатковуваних і неоподатковуваних операціях.

Відтак, платниками податку, які здійснюють реорганізацію підприємства, податкові зобов'язання з ПДВ не нараховуються, податковий кредит не коригується. Податкові накладні на операції з такої передачі не виписуються, оскільки операція не є об'єктом оподаткування, а відображаються в Реєстрі виданих податкових накладних на підставі документів бухгалтерського обліку з позначкою «БО».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»