Державна фіскальна служба України в листі від 07.11.2014 р. № 6455/6/99-99-19-02-02-15 роз’яснила порядок відображення результатів спільної діяльності в декларації з податку на прибуток.

У свою чергу, податківці нагадали, що форму податкової декларації про результати спільної діяльності на території України без створення юридичної особи (далі Декларація) затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.12.2013 р. № 810.

Водночас прибуток від спільної діяльності, який розподілено між учасниками протягом звітного (податкового) періоду, відображається в рядку 08 Декларації.

Прибуток від спільної діяльності, який не розподілено між учасниками протягом звітного (податкового) періоду, відображається в рядку 09 Декларації.

Результати спільної діяльності обкладаються податком на прибуток за ставкою, установленою п. 151.1 ст. 151 ПКУ, таким чином:

  • при виплаті (нарахуванні) частини прибутку учасниками до/або під час такої виплати;
  • загальна сума нарахованого від спільної діяльності податку на нерозподілений прибуток між учасниками сплачується за підсумками звітного періоду та відображається в рядку 10 Декларації.

Щомісячний авансовий внесок з податку на прибуток договору про спільну діяльність розраховується як загальна сума нарахованого до сплати податку на прибуток за звітний (податковий) рік, поділеного на 12 місяців, та відображається у рядку 18 Декларації. Сплата щомісячного авансового внеску з податку на прибуток здійснюється не пізніше 30-го числа звітного місяця.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»