Відповідно до проекту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи) від 22.12.2014 р № 1578 планується замість 6 груп платників єдиного податку залишити лише 4. Водночас сільськогосподарські товаровиробники стають платниками єдиного податку.

1 група. Тут й надалі можуть працювати тільки фізособи-підприємці без найманих працівників, які здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять госпдіяльність з надання побутових послуг населенню, однак обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 тис. грн (наразі 150 тис. грн).

2 група. Також все без змін, за виключенням обсягу доходу. Він може максимально становити 1,5 млн. грн (зараз 1 млн. грн).

3 група. До цієї групи належатимуть як фізособи-підприємці (з необмеженою кількістю працівників й без), так і юридичні особи ― суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20млн. грн.

4 група. Сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 %.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»