КМУ розробив законопроект, основним завданням якого є забезпечення однакового підходу до визначення бази оподаткування під час сплати ПДФО, збору на обов’язкове державне пенсійне страхування та державного мита під час здійснення операцій із купівлі-продажу об’єктів нерухомого майна.

Так, законопроектом пропонується визначити, що база оподаткування під час продажу об’єкта нерухомості розраховується виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, яка визначається суб’єктом оціночної діяльності.

Відповідно до законопроекту, суб’єкт оціночної діяльності — це суб’єкт господарювання, який відповідає вимогам, установленим Законами України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» від 12.07.2001 р. № 2658-III, «Про оцінку земель» від 11.12.2003 р. № 1378-IV, та інформація про якого включена в Державний реєстр оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності.

Нагадаємо: чинна редакція Податкового кодексу визначає, що база для розрахунку ПДФО при угодах купівлі-продажу нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі, але не нижче ніж оціночна вартість такого об’єкта, тоді як державне мито та пенсійний збір стягуються від суми договору.

 

Проект Закону України «Про внесення змін до статті 172 Податкового кодексу України щодо вдосконалення порядку визначення доходу від відчуження об’єктів нерухомого майна»

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»