Вищий адміністративний суд України в ухвалі від 05.11.2014 р. у справі № 2а-12906/12/0170/13 дійшов висновку, що податковий кредит покупця не може бути поставлений під сумнів через невпевненість податкової у можливості постачальника виконати поставки за договором в силу відсутності необхідних матеріально-технічних і трудових ресурсів.

Як зауважив ВАСУ, у комерційній діяльності виконання поставок товарів не завжди вимагає наявності власних основних і транспортних засобів, значної кількості персоналу; звичаями ділового обороту встановлені й інші можливості залучення матеріальних ресурсів без реєстрації в уповноважених органах (на умовах оренди, найму за цивільними договорами тощо). Окрім того, сам по собі той факт, що постачальник не обчислив і не сплатив до бюджету відповідну суму ПДВ, не є підставою для невизнання права платника на податковий кредит за реальності виконання операцій та дотримання умов, установлених законом для формування податкового кредиту.

Відповідальність платника настає лише в разі доведення податковим органом недобросовісності його дій, наміру платника отримати необґрунтовану податкову вигоду шляхом змови та здійснення узгоджених дій з контрагентами — учасниками ланцюгових поставок.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»