Нагадаємо: згідно з ч. 2 ст. 57 Кодексу цивільного захисту України початок роботи новоутворених підприємств, початок використання суб’єктом господарювання об’єктів нерухомості (будівель, споруд, приміщень або їх частин) здійснюється суб’єктом господарювання на підставі поданої декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки. Для суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику — також за наявності позитивного висновку за результатами оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об’єкта чи приміщення.

Форма такої декларації та порядок її подання й реєстрації затверджені постановою КМУ від 05.06.2013 р. № 440. Набрання чинності постановою було заплановано на 1 липня 2013 року, адже саме з цієї дати запрацювали зміни до Кодексу цивільного захисту України, однак згадану постанову не встигли вчасно опублікувати, тому цей документ набрав чинності 03.07.2013 р.

Детальніше про декларування початку роботи підприємств читайте в матеріалах: «Декларативний принцип початку роботи підприємства» газети «Інтерактивна бухгалтерія» № 24 (33) за 2013 рік та «Декларативний принцип початку роботи підприємства. Перезавантаження» газети «Інтерактивна бухгалтерія» № 43 (52) за 2013 рік.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»