Громадян, які призиваються на військову службу за призовом осіб офіцерського складу та на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період або залучаються до виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, звільнено від проходження спеціальної перевірки, передбаченої антикорупційним законодавством.

Водночас ч. 4 ст. 20 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 р. № 2232-XII передбачено, що для доукомплектування Збройних сил України та інших військових формувань військовослужбовцями кандидати на зайняття військових посад, пов’язаних із виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов’язків, приймаються на такі посади у разі:

  • виникнення кризової ситуації, що загрожує  національній безпеці України, — до отримання результатів спеціальної перевірки;
  • оголошення рішення про проведення мобілізації та/або введення правового режиму воєнного стану — без  проведення спеціальної перевірки.

У свою чергу, для цілей спеціальної перевірки не вважається призначенням також:

  • призначення особи, яка перебуває на посаді в органі державної влади (державному органі), на ту саму посаду за умови відсутності перерви у роботі при такому призначенні;
  • призначення особи, яка перебуває на посаді в органі державної влади (державному органі), на посаду до цього ж органу або іншого органу державної влади (державного органу), що здійснюється в порядку просування по службі.

У разі якщо кандидат претендує на посаду, щодо якої здійснюються заходи з очищення влади (люстрації) відповідно до Закону України «Про очищення влади», разом із заявою про призначення також подається письмова згода кандидата на проведення перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади».

Ці та решта змін внесено Указом Президента України «Про внесення змін до Порядку проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування» від 16.12.2014 р. № 933/2014.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»