За інформацією Генпрокуратури України, згідно з останньою доповіддю Міжнародного альянсу інтелектуальної власності уряду США рекомендовано понизити статус України серед країн, у яких державна політика щодо інтелектуальної власності викликає найбільше занепокоєння. Унаслідок цього до України можуть бути застосовані різного роду обмеження та санкції.

З огляду на це Міндоходів посилить контроль за ввезенням об’єктів інтелектуальної власності на митну територію України шляхом проведення перевірок (у тому числі наявності в митних деклараціях детальної інформації на об’єкти права інтелектуальної власності (зокрема, даних щодо маркування, наявності торговельної марки та її назви, виробника тощо)).

До того ж виявлятимуть випадки митного оформлення товарів, які за своїм кодом, назвою та наведеними в митних деклараціях характеристиками співпадають із внесеними до митного реєстру промисловими зразками, але інформація про суттєві відмінності від таких зразків відсутня в описі товару.

Боротимуться з піратством, зокрема, й шляхом проведення податкових перевірок. Так, у ході документальних перевірок суб’єктів господарювання, зокрема, планових перевірок у III кварталі 2013 року, Міндоходів доручило приділяти увагу питанням дотримання податкового законодавства під час здійснення операцій з об’єктами інтелектуальної власності.

Лист Міндоходів від 02.07.2013 р. № 10033/7/99-99-22-03-03-17

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»