Пенсійний фонд України на своєму сайті пояснив, як бути в ситуації, коли після звільнення у зв’язку із скороченням штату особа була зареєстрована з 23.07.2001 р. по 27.12.2002 р. в центрі зайнятості як така, що шукає роботу. 30.07.2001 р. отримала статус безробітної. Починаючи з 21.08.2001 р. по 15.08.2002 р. отримувала допомогу по безробіттю.

Чи зараховується до страхового стажу період перебування в центрі зайнятості без отримання виплати допомоги по безробіттю з 23.07.2001 р. по 20.08.2001 р. і з 16.08.2002 р. по 27.12.2002 р.?

На думку спеціалістів ПФУ, згідно із ч. 4 ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV (даліЗакон № 1058), періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

Відповідно до ст. 56 Закону № 1058, період одержання допомоги по безробіттю зараховується до стажу роботи.

До страхового стажу буде зараховано період отримання допомоги по безробіттю з 21.08.2001 р. по 15.08.2002 р., а періоди, коли така допомога не виплачувалася, до страхового стажу зараховано не буде.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»