У зв’язку із прийняттям Кримінального процесуального кодексу України нормативно-правові акти НБУ мають бути приведені у відповідність із ним.

Отже, зміни торкнулись Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою. Зокрема встановлено, що клієнти-резиденти в разі вилучення (виїмки) у них оригіналів документів, що підтверджують потребу проведення цими резидентами розрахунків за операціями, зазначеними в Положенні, мають право купувати, обмінювати іноземну валюту з метою здійснення розрахунків на підставі таких документів:

- заяви про купівлю іноземної валюти;

- копії ухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів;

- копії протоколу вилучення (виїмки) документів;

- опису вилучених документів, складеного особою, що вилучила документи;

- копій вилучених документів;

- інших документів, що мають подаватися в пакеті для купівлі, обміну іноземної валюти та які не були вилучені.

Водночас зміни внесено й до Положення про організацію бухобліку та звітності в банках України й Правил збереження, захисту, використання та розкриття банківської таємниці.

В останньому документі встановлено, що вилучення (виїмка) речей і документів, що містять інформацію, яка становить банківську таємницю, проводиться на підставі визначення слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів та із дотриманням вимог глави 15 розділу II Кримінального процесуального кодексу.

 

Постанова Правління НБУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 04.06.2013 р. № 194.
Набирає чинності з дня офіційного опублікування

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»