Мінфін наказом від 24.11.2014 р. № 1162 затвердив:

  • Порядок обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • Положення про реєстр страхувальників.

Документ готується до офіційного опублікування в офіційному віснику України від 19.12.2014 р. № 99.

Одночасно втратить чинність наказ Міндоходів «Про затвердження Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників» від 09.09.2013 р. № 458.

Зокрема, ДФС доручено перевести на обслуговування таких платників ЄСВ:

  • до Генічеської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби в Херсонській області - платників, які є юридичними особами або фізичними особами і на 19.12.2014 р. мали місцезнаходження (місце проживання) на тимчасово окупованій території України; платників, які є філіями, відділеннями, відокремленими підрозділами вказаних юридичних осіб, та які на 19.12.2014 р. мали місцезнаходження на тимчасово окупованій території України;
  • до територіальних органів державної фіскальної служби за місцем обліку юридичних осіб, що розташовані на іншій території України, - платників, які є філіями, відділеннями, відокремленими підрозділами таких юридичних осіб і на 19.12.2014 р. мали місцезнаходження на тимчасово окупованій території України.

У разі отримання відомостей про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців за їх рішенням або припинення незалежної професійної діяльності фізичних осіб відповідно до постанови КМУ «Про порядок припинення підприємницької діяльності та незалежної професійної діяльності особами, які переселилися з тимчасово окупованої території, за їх рішенням» від 16.10.2014 р. № 541  територіальні органи ДФС за місцем перебування осіб, зареєстрованих відповідно до законодавства, здійснюють обробку таких відомостей та проводять заходи щодо зняття таких осіб з обліку.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»