Вхідний контроль якості лікарських засобів під час оптової та роздрібної торгівлі здійснюватиметься візуально уповноваженими особами суб'єктів господарювання, що мають відповідну ліцензію на провадження діяльності з торгівлі ліками (оптом або ж в роздріб).

Державний контроль якості здійснюватиметься центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері контролю якості та безпеки лікарських засобів, та його територіальними органами.

Зокрема, наголошено, що суб’єкт господарювання повинен створити ефективну систему якості ліків із затвердженим планом термінових ді, з визначенням заходів, які забезпечують виконання наказів МОЗ і розпоряджень органів, що здійснюють контроль якості та безпеки щодо обігу лікарських засобів.

Мережі аптек визначатимуть порядок одержання інформації про лікарські засоби, обіг яких заборонено в Україні, незареєстровані в Україні лікарські засоби та розподіл обов'язків і узгодження дій уповноважених осіб аптечних закладів у частині надання інформації до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері контролю якості та безпеки лікарських засобів, про виявлені неякісні лікарські засоби; лікарські засоби, стосовно яких виникла підозра у фальсифікації; фальсифіковані та незареєстровані лікарські засоби, інші дефекти чи невідповідності.

Нові норми закріплені в наказі МОЗ «Про затвердження Порядку контролю якості лікарських засобів під час оптової та роздрібної торгівлі» від 29.09.2014 р. № 677 та наберуть чинності вже 16 грудня.

Готуються до опублікування у № 98 (16.12.2014 р.) «Офіційного вісника України».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»