Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві в роз’ясненні від 08.12.2014 р. нагадало про особливості оподаткування новорічних подарунків.

Податківці наголосили на тому, що вартість подарунків до свят і квитків на видовищні заходи для дітей працівників не належить до фонду оплати праці та не є базою для нарахування єдиного внеску.

Стосовно ПДФО, ГУ ДФС у м. Києві, посилаючись на чинне законодавство, роз’яснило, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість подарунків, якщо їх вартість не перевищує 50 % однієї мінімальної заробітної плати (у 2014 році — 609,0 грн). Вартість таких подарунків відображається у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ за ознакою доходу «160». Якщо вартість дитячих новорічних подарунків і квитків, яка надається платнику податків, перевищує 609,0 грн, то сума такого перевищення обкладається податком на доходи фізичних осіб за ставками 15 % та/або 17 % і відображається у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ за ознакою доходу «126» як додаткове благо.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»