Особи, які тимчасово були змушені покинути свої оселі на Донбасі, повинні оплачувати послуги ЖКГ на загальних підставах, — пояснює в роз’ясненні Мінрегіонрозвитку.

Щодо покинутого житла, то при наявності засобів обліку води чи теплової енергії проблем бути не має, оскільки енергія не споживається, і показники дорівнюватимуть нулю. У разі відсутності таких засобів, плата споживачем має здійснюватися:

  • або відповідно до показань будинкового засобу обліку води чи тепла (вимоги Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою КМУ від 21.07.2005 р. №630);
  • або відповідно до норм, затверджених  органами місцевого самоврядування (у разі відсутності будинкових засобів обліку).

За умови відсутності за постійним місцем проживання, задля зменшення розміру плати необхідно подати письмову заяву споживача та офіційний документ, що підтверджує відсутність (довідка з місця тимчасового проживання у конкретному випадку).

Нагадуємо, що нарахування пені за несвоєчасну сплату житлово-комунальних послуг у населених пунктах, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція не відбуватиметься. (ст. 8 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції»).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»