Комітет з питань верховенства права та правосуддя не підтримав проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення принципу провадження господарської діяльності суб’єктами приватного права без застосування печаток» від 12.04.2013 р. № 2795.

Нагадаємо: цим законопроектом пропонується внести зміни до низки кодексів і законів, відповідно до яких із них вилучаються норми про обов’язковість використання печаток у діяльності юридичних осіб, а також запровадження обов’язковості та достатності зазначення в документах лише особистого підпису вповноваженої особи. Проте під час його обговорення члени Комітету висловили низку зауважень до законопроекту.

Так, народні депутати звернули увагу на те, що назва та предмет регулювання законопроекту стосується лише суб’єктів приватного права. Тому суб’єкти публічного права, які також можуть бути учасниками господарських правовідносин, повинні будуть користуватися печатками, що є нелогічним і не узгоджується зі ст. 13 Конституції України, згідно з якою держава забезпечує захист прав усіх суб’єктів права власності та господарювання, а всі суб’єкти права власності рівні перед законом.

Крім того, вони звернули увагу на те, що назва проекту не відповідає його змісту, оскільки в ньому йдеться про скасування застосування печаток у господарських відносинах, а зміни пропонується внести до Господарського кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства, які регулюють процесуальні відносини, а не порядок провадження господарської діяльності.

На думку народних депутатів, скасування обов’язковості застосування печаток без їх заміни іншими механізмами підтвердження достовірності документів може призвести до зростання правопорушень у сфері цивільних і господарських правовідносин.

 

За інформацією офіційного веб-порталу Верховної Ради України

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»