Податкова в листі від 25.11.2014 р. № 11686/7/99-99-15-03-01-17 озвучила основні тези щодо організації роботи з адміністрування єдиного податку для юридичних осіб, серед яких і надання послуг з фінансового лізингу юрособами, що не є при цьому фінустановами.

Відповідно до п. 2.1 Положення1 від 22.01.2004 р. № 21, юридична особа має можливість надавати послугу з фінансового лізингу, якщо у предметі діяльності, визначеному установчими (засновницькими) документами, передбачено здійснення діяльності з надання послуг із фінансового лізингу і враховано вимоги законодавства щодо можливості суміщення фінансових послуг. Отже, обмеження щодо застосування спрощеної системи оподаткування, передбачене ПКУ, стосується фінансових установ. Таке положення не поширюється на юридичних осіб — суб'єктів господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але надають послуги з фінансового лізингу.

1Положення про надання послуг з фінансового лізингу юридичними особами — суб'єктами господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, затверджене розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 22.01.2004 р. № 21

Юридичні особи, що не є фінансовими установами, які здійснюють лізингові (орендні) операції, надають в оренду рухоме і нерухоме майно, мають право бути платниками єдиного податку, якщо ними виконуються інші умови застосування спрощеної системи оподаткування.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»