На сайті Мінекономрозвитку розміщено два законопроекти (див .тут і тут), якими заплановано частково спростити процедуру реєстрації платників податків. Зокрема, скоротити строк відправлення повідомлення про відкриття або закриття рахунка платника податків, яке банки направляють до контролюючого органу, у якому обліковується платник податків. За новими правилами, повідомлення планують направляти у день відкриття/закриття рахунка в режимі реального часу.

Режим реального часу — це режим обробки інформації з використанням засобів безперервного взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж банку або іншої фінансової установи і контролюючого органу та передавання і приймання інформації з урахуванням часових обмежень функціонування таких мереж. Таким визначенням планують доповнити ПКУ.

Водночас у ст. 1 Закону про держреєстрацію хочуть виключити фразу про те, що виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізосіб- підприємців використовується для їх ідентифікації під час провадження господарської діяльності та відкриття рахунку в банку. Для такого підтвердження, у разі прийняття законопроектів, очевидно, використовуватимуть відповідний запис із ЄДР.

Також за новими правилами, строк держреєстрації юрособи та фізособи-підприємця планують скоротити до одного дня, тобто здійснювати відповідну реєстрацію у день надходження документів для її проведення. Нині строк державної реєстрації юросіб становить 3 дні, фізосіб-підприємців — 2 дні з дати надходження документів для проведення держреєстрації.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»